مبلشویی

مبلشویی

مبلمان امروزه جزئی از زندگی همگان و جزء اصلی دکوراسیون منازل است و سالانه نیاز دارند یک الی چند باز تمیز شوند و شستشو داده شوند. به دلیل اینکه مبلمان یکی از پر استفاده ترین وسایل منز به حساب می آید بنابراین خیلی زود کثیف شده و لکه برمی دارد. برخلاف تصورات اکثر مردم تمیز کردن و شستن مبلمان در منزل اصلا کار سختی نیست و فقط نیازمند کمی زمان است. با توجه به این که مبلمان جزء وسایل گران قیمت منازل هستند و تعویض آنها برای همه میسر نمی باشد برای مبلشویی و تمیز کردن آن باید نکاتی را رعایت کرد.

 

مبلشویی

مبلشویی

 

مبلمان های پارچه ای

مبل های پارچه ای یکی از مبلمان ها هستند که محبوبیت بالایی دارند و معمولا شستن آنها زیاد سخت نیست و می توان با استفاده از شامپو فرش آنها را تمیز کرد. برای این کار ابتدا باید مطمئن شوید که پارچه استفاده شده در ساخت مبل تغییر رنگ نمی دهد سپس با یک پارچه یا اسفنج و محلول شوینده آن را تمیز کنید. همچنین استفاده از بخارشوها می تواند یکی از گزینه های عالی برای تمیز کردن مبلمان ها خانگی است.

 

مبلشویی در تهران

مبلشویی در تهران

مبلمان چرمی

مبلمان چرمی با اینکه نگهداری سخت تری از مبلمان های پارچه ای دارد اما در صورت مراقبت مناسب بسیار راحت تر از آنها تمیز می شوند. این نوع مبلمان باید به صورت مرتب گردگیری شده و از واکس مخصوص برای آنها استفاده کرد، همچنین باید از منابع گرمایشی دور باشند تا طول عمر مناسبی داشته باشد. برای مبلشویی این نوع از مبل ها نباید از شوینده های شیمیایی مانند آمونیاک استفاده کرد. دستمال کشیدن مداوم می تواند بهترین گزینه برای تمیز کردن این نوع از مبل ها باشد.

 

مبلشویی خوب

مبلشویی خوب

از بین بردن لکه ها در مبلشویی

بر روی مبلمان منزل به دلیل استفاده زیاد ممکن است که هرگونه لکه ای وجود داشته باشد مانند لکه های چربی، لکه های شیمیایی، اثر خودکار و … که همگی می توانند رفع شوند و متناسب با هر نوع لکه ای می توانید از یک روش پاک کردن استفاده کنید مثلا برای تمیز کردن اثر سوختگی یا زرد شدگی توسط سیگار بر روی محل آن قند بمالید تا برطرف شود یا برای پاک کردن آدامس یا شمع از روی مبل یک تکه یخ روی آن قرار داده تاسفت شود و سپس آن را جدا کنید.

برای پاک کردن لکه های چربی می توانید از محلول نمک و الکل استفاده کنید. با توجه به جنس مبلمان و نوع لکه ای که روی آن قرار گرفته می توانید از روش های گوناگونی استفاده کنید. بعضی مواقع پیش می آید که لکه های روی مبلمان با هیچ روشی پاک نمی شوند، در این صورت می توانید رویه مبلمان را تعویض کنید.

برای پاک کردن سطوح چوبی مبلمان سعی کنید از هیچگونه شوینده و محلولی استفاده نکنید. بهترین راه برای تمیز کردن این قسمت ها دستمال خشک یا مرطوب کشیدن است. بهترین کار قبل از آنکه به فکر مبلشویی باشید این است که از مبلمان به خوبی نگهداری و محافظت کنید و اجازه ندهید که لکه دار شوند.

 

مبلشویی در محل

امروزه شرکت هایی وجود دارند که تقریبا برای هر کاری خدمات ارائه می کنند و مبلشویی نیز یکی از این خدمات است که هم در کارگاه های مبلشویی و هم در منزل آن را انجام می دهند. این شرکت ها هم به دو روش این کار را برای شما انجام می دهند در روش اول از شوینده ها و به صورت دستی استفاده می کنند و در روش دوم، مبلشویی با استفاده از بخارشو و شوینده های ترکیبی صورت می گیرد. از امتیازات این شرکت ها استفاده از نیروهای متخصص است که این اطمینان را به مشتری می دهند که به مبلمان آسیبی وارد نمی شود. قیمت این کار به ابعاد مبلمان، جنس آنها، نوع لکه ها و … بستگی دارد

 

مبلشویی در جردن

مبلشویی در جردن