لکه برداری فرش

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
  • نظرات : یک دیدگاه

لکه برداری فرش

لکه برداری فرش امروزه با فرش های رنگ روشن دغدغه بسیاری از زنان خانه دار مخصوصا آنهایی که فرزند کوچک دارند است. برخی از لکه های فرشی که سطحی باشند و خیلی رنگ عمیقی نداشته باشند با سریع دستمال کشیدن از بین می روند اما متاسفانه برخی از آنها با دستمال پاک نمی شوند.

 

"<yoastmark

 

لکه برداری و کثیفی قالی

قالی یکی از مهم ترین و ضروری ترین وسیله خانه هر ایرانی است و در ایران خانه ای بدون قالی دیده نمی شود. به همین دلیل بسیار در معرض دید است و به تمیزی و کثیفی آن نیز اهمیت داده می شود. از آنجایی که تماس با فرش بیشتر از سایر لوازم خانه است بیشتر از بقیه نیز در معرض کثیف شدن قرار می گیرد. و ممکن است غذا، چای، آبمیوه و …. روی آن بریزد و لکه شود. و باید لکه برداری  را انجام داد. هر فرشی که روی آن لکه باشد از زیبایی اش کاسته می شود و خانه هر چقدر هم تمیز باشد باز هم کثیف و نا مرتب به نظر می رسد. به خصوص امروزه که اکثر فرش ها به رنگ روشن است و لکه ها روی این فرش ها بیشتر نمایان می شوند. لکه برداری  های روشن نیز سخت تر و دارای اهمیت بیشتری نیز هست. و حتی با سریع دستمال کشیدن قالی پس از ریختن لکه بر روی آن باز هم ممکن است اثری از لکه بر روی فرش باقی بماند. و با دستمال کشیدن فقط رنگ لکه فرش کم رنگ تر می شود و در اکثر مواقع اثری از آن بر روی فرش باقی می ماند که باعث زشت نمایان شدن فرش و در نتیجه فضای خانه نیز می شود. بیشتر کثیفی های فرش علاوه بر گرد و خاک که با جارو کشیدن از بین می رود ناشی از لکه هایی است که به دلایل مختلف بر روی فرش ریخته می شود. همان طور که گفته شد لکه برداری  یکی از مهم ترین دغدغه های هر خانم ایرانی است.

 قالیشویی ایران مهر

لکه برداری فرش کاری سخت است و بسیاری از لکه ها با روش های خانگی و حتی با مواد شوینده نیز از روی فرش ها پاک نمی شوند و از بین بردن هر نوع لکه روی فرش متفاوت است و هر کدام به نحوی از بین می روند. علاوه بر این موضوع شناخت جنس الیاف فرش ها نیز برای از بین بردن لکه ها مهم است و گاهی استفاده از مواد شوینده های مختلف برای لکه برداری قالی ممکن است به رنگ ها و الیاف فرش آسیب برساند و باعث از بین رفتن فرش شود. به همین دلایل بهتر است لکه برداری قالی را به قالیشویی بسپارید. زیرا آنها هم با جنس فرش آشنا هستند و هم هر نوع لکه ای را با روش های مخصوص از بین می برند که به فرش نیز آسیبی وارد نمی شود. قالیشویی ایران مهر یکی از برترین قالیشویی هایی است که خدمات رفوگری، رنگبرداری، لکه برداری فرش شستشو و… را به مشتریان خود برای فرش های ماشینی و دست بافت ارائه می دهد.

 

شما میتوانید مطالبی در مورد لکه از سایت ویکی پیدا دنبال کنید