قالیشویی در ونک

قالیشویی در ونک

شستشوی قالی

مرد در حالی که تمام زورش را به پارو وارد می‌آورد،مشغول شستشوی قالی بود. زن نیز با ریختن جدیدترین مادهء شستشو روی فرش و باز کردن آب داغ روی آن تلاش می‌کرد به بهترین نحو قالی را برای سال نو تمیز کند.

معمولا فرش در ایران اینگونه شسته می‌شود.اما آیا روش شستشوی ما درست است؟بی پرده بگویم :خیر!

با این روش شستشو به دلیل کنده شدن پرزها و از بین رفتن تارو

قالیشویی در ونک

قالیشویی در ونک

پود،فرش طی چندسال معدود به کلی از بین می‌رود حال آن که فرش ایرانی باید سال‌های طولانی عمرکند.

چگونه فرش بشوییم؟

شستن فرش نکات خاص خودش را دارد. معمولا شرکت‌های قالی شویی این روش‌ها را بیشتر رعایت می‌کنند. هنگام شستن قالی نباید به تار و پود آن آسیب برسد. همچنین به دلیل امکان رنگ دهی نباید از هر پودر یا مایع فرش شویی استفاده نمود. استفاده از شوینده‌هایی قلیایی بالا رنگ‌های قالی را مخلوط کرده و از شفافیت آن می‌کاهد.استفاده از پاروکشی یا برس‌های ضخیم فرش شویی در هنگام شستن قالی باعث می‌شود،پرزهای قالی که باعث نرمی و لطافت آن هستند از بین برود. همچنین خوب تکان ندادن قالی قبل از شستشو موجب می‌شود لابلای پرزهای آن چسبندگی بدنمایی به وجود آید. قالیشویی‌ها قبل از اقدام به هرکاری در شستن قالی آن را خوب می‌تکانند و مواد چسبنده به آن را با توجه به حلال‌های آن ماده جدا می‌کنند. سپس از آن امتحان رنگ دهی به عمل می‌آورند و سپس شوینده خود را انتخاب می‌کنند.نشستن ریشه‌های قالی به طور جداگانه باعث می‌شود زرد رنگ و کهنه به نظر برسند.

قالیشویی و رفوگری ایران مهر

اگر به دنبال یک قالیشویی در ونک هستید،قالیشویی ایران مهر یک پیشنهاد خوب از سمت ماست.شرکت قالیشویی ایرانمهر که علاوه بر شستشوی قالی کار رفوگری ان را نیز انجام می‌دهد همیشه در پی انتخاب مدرن‌ترین ماشین‌های قالی شویی و ماهرترین کارگران است.وجود این دوعامل در شرکت قالیشویی ایرانمهر باعث شده میان شرکت‌های قالیشویی در ونک یکی از معتبرترین شرکت‌های قالیشویی باشیم. هنگام سپردن قالی به دست کارکنان خدوم شرکت قالیشویی ایران مهر عیوب فرش شما ثبت شده و در صورت رضایت شما رفوگری می‌شود. رفوگری فرش علاوه بر آن‌که موجب می‌شود هنگام شستشو با ماشین میزان پارگی یا پوسیدگی فرش بیشتر نشود،باعث می‌شود فرش نو و شفاف‌تر به نظر برسد. بنابراین با توجه به هنر رفوگری هنرمندان شرکت قالیشویی ایران مهر شما می‌توانید تا جایی که امکان دارد از فرش زیبایتان در خانه نهایت استفاده را ببرید.