قالیشویی در تهران

قالیشویی  در تهران

قالیشویی یک سنت دیرینه ما ایرانیان است.شستن فرش اما مانند بافت آن هنری خاص است. اگر بافت قالی منجر به پدید اوردن ان می شود، درست شستن آن مایه عمر دراز و بهبود رنگ قالی می‌شود. این نوشتار در پی آن است که روش درست شستشو را به خوانندگان بیاموزد.

قالیشویی در تهران

قالیشویی در تهران

در ابتدا باید بگویم دو روش شستشوی قالی وجود دارد. ماشینی و دستی.

برای شستشوی قالی دستباف بهتر است از قالیشویی‌ها استفاده شود. البته قالیشویی‌هایی که در شستن فرش دقت به عمل اورده و موجب پارگی یا قاطی شدن رنگ فرش با یکدیگر نشود.

قالی دستباف: از تارو پود دل ادم بافته شده است و اغلب رنگهای ان طبیعی هستند پس در هنگام شستشو اگر شوینده مهارت نداشته باشد، این رنگ ها در هم قاطی شده و قالی را کدر می‌کنند.قالیشویی ایرانمهر که یک قالیشویی قدیمی در تهران است، با سابقه طولانی در شستن فرش‌های دستباف و ماشینی به کار خدمت رسانی به همشهریان خویش است. اگر در تهران به دنبال یک قالیشویی معتبر هستید، با قالیشویی ایرانمهر تماس بگیرید و خیال خودتان را از بابت بسیاری از ریزنکات جهت ماندگاری رنگ و الیاف فرشتان راحت نمایید.

شیوه شستشوی فرش در قالیشویی ایرانمهر:

پس از آنکه سفارش توسط مشتری ثبت شد، بسته به تمایل مشتری فرش دم در کارخانه تحویل گرفته شده و یا کارگران شرکت به منزل ایشان مراجعه نموده و فرش را تحویل می‌گیرند و سپس فرش کاملا غبارگیری می‌شود. بعد از ان مواد چسبیده به الیاف به ارامی و نحوی که الیاف اسیب نبیند از آن جدا می‌گردد. برخی شرکت‌ها کار غبارتکانی از فرش را توسط ماشین انجام می‌دهند. فرش توسط دستگاه‌ها به طور کامل شسته و ابکشی می‌گردد. قدم بعدی این است که ابگیری فرش بازهم توسط ماشین انجام شود. سپس فرش را در جایی صاف و هموار پهن می‌کنند. فرش باید به مدت کوتاهی در افتاب بماند تا رنگش از بین نرود. کارکنان شرکت قالیشویی ایرانمهر افرادی متعهد و کاربلد هستند که تلاش می‌کنند فرش کاملا سالم و تمیز به دست صاحب آن برسد.

شستشوی فرش در خانه:

اگر فرش ماشینی دارید و یا فرشتان کهنه است و خودتان تصمیم به شستشوی ان دارید. روش شستشو کاملا شبیه روش توضیح داده شده در بالاست. فقط چند نکته را خوب توجه کنید:

1-هنگام جابجایی فرش و تکاندن ان بسیار مراقب باشید فرش پاره نشود.

2-قبل از شستشو حتما ازمایش رنگ دهی انجام دهید.یک تکه پارچه سفید را به گلی از گلهای قالی که با شوینده شما نم کشیده شده است ، بکشید.نتیجه میزان رنگ دهی را مشخص میکند. شوینده‌ایی با اسیدیته کم و قلیایی صفر انتخاب کنید. اگر فرشتان رنگ داد از اب سرد استفاده نمایید.

3-هنگام پهن کردن فرش روی سطح صاف و شستشو به طور کامل زیر آن را جارو بزنید تا شنریزه ها و مواد تیز دیگر هنگام شستشو به فرش اسیب نرساند.

4-حتما دو طرف فرش را به طور کامل خشک نمایید تا فرش بوی نا نگیرد.