قالیشویی در الهیه

قالیشویی در الهیه

 

اگر به دنبال یک شرکت معتبر قالیشویی در الهیه هستید، باشرکت قالیشویی ایران مهر شعبهء الهیه تماس بگیرید. آنگاه اگر بگوییم با معتبرترین شرکت قالیشویی در الهیه تماس گرفته‌اید ،نکته‌ای به گزاف نگفته‌ایم.قالیشویی ایرانمهر با سال‌ها سابقه در امر شستشو و تحویل قالی به مشتریان خود یکی از مورد اعتمادترین شرکت هایی قالی شویی در الهیه است. این شرکت تلاش می‌کند که در شعبه‌های مختلف خود در تهران بزرگ خدمات شایسته‌ای را به نحو احسن به مشتریان خود عرضه نماید. بنابراین با مجهز نمودن کارخانه به ماشین‌های مدرن و کارکنان با اخلاق و مجرب تلاش می‌نماید به تعهدات خود به مشتری پای‌بند بماند.

 

در چه مواردی شستشوی فرش لازم است؟

اگر روفرشی‌هایتان به طور مداوم پهن است و فرش با دنیای خارج هیچ تماسی ندارد باید آن را هر چندسال بشویید تا گرد و غبار آن کاملا پاک شود اما اگر در خانه مهمانی و رفت و آمد هست و یا بچه‌های کوچک روی آن غذا می‌خورند هر شش ماه تا یک سال باید فرش‌ها شسته شوند. نگهداری از فرش‌ها به طور کلی یک شرط اصلی دارد و ان اینست که الیاف فرش از بین نرود و رنگ ان ثابت بماند.این شرط مهم حتی در هنگام شستن فرش باید رعایت شود.در هنگام شستن فرش یکی از راه‌های نگهداری آن خواباندن فرش در جهت خواب الیاف برای شستشو است زیرا در غیر این صورت هنگامی که الیاف را می‌شویید و یا ابکشی می‌کنید دچار فشار مضاعف شده و ممکنه است از چله جدا شوند که این امر باعث نخ نما شدن فرش می‌شود.راه‌دیگر نگهداری امتحان رنگ دهی الیاف است. این کار مانع مخلوط شدن رنگ‌های سرد و گرم با یکدیگر شده و از کدر شدن رنگ‌های روشن جلوگیری می‌کند. استفاده از شوینده‌های مناسب در هنگام شستشو و توجه به میزان اسیدی یا بازی بودن آن نیز مانع رنگ‌بری زیاد از الیاف می‌شود و فرش کهنه به نظر نمی‌رسد.

چگونه فرش را بشوییم؟

فرش را خوب غبار گیری نمایید . در شرکت قالیشویی ایرانمهر این کار توسط دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود. پرزهای روی آن را با جاروی دستی معمولی بگیرید. مخلوط این پرزها و غبار در هنگام شستشو می‌تواند باعث بروز دردسر فراوان برای شماشود. فرش را با برس وشوینده مناسب شستشو داده و خوب ابکشی نمایید.اگر فرش شما رنگ می‌دهد حتما ان را با اب سرد آبکشی کنید. فرش را بخصوص اگر قدیمی است محکم به این طرف و آنطرف نکشید و اجازه بدهید تا کمی از آب ان خارج شود. بعد آن را در جایی که به راحتی تهویه صورت می‌گیرد پهن کنید.گاهی اوقات آویزان کردن فرش باعث می‌شود وزن زیاد آن برخی از الیاف و نخ‌های چله کشی را پاره کند.به طور کل به سبب ظرافت و قیمت فرش ایرانی باید نهایت دقت در هرنوع کاربری آن به عمل آید.پهن کردن فرش نباید به صورت چروک انجام شود در غیر این صورت فرش هنگام پهن شدن در خانه تا خواهد خورد. اگر  بعد از پهن کردن متوجهء بوی غیر عادی آن شدید؛ کمی پودر تالکم روی آن بپاشید تا علاوه بر گرفتن رطوبت فرش از انتشار بود بد آن جلوگیری نماید.

 

قالیشویی در الهیه

قالیشویی در الهیه