شستشو فرش دستبافت

شستشو فرش دستبافت

قالیشویی از دیرباز در ایران انجام می‌گرفته است. ایرانیان مردمی هستند که به نظافت خود و خانهء خود اهمیت فراوان می‌دهند. فرش دستباف مانند همهء فرش‌ها به دو صورت ماشینی و دستی شسته می‌شود.

شستشوی فرش دستباف در خانه

فرش دستباف خود را قبل از شستن کاملا گردگیری کنید. جاروی دستی وسیلهء مناسبی برای انجام این کار است. بعد از ان همهء مواد چسبیده به فرش را به آرامی از آن جدا کنید. این واد اگر به لابلای پرزهای فرش وارد شوند و رطوبت بگیرند باعث پوسیده شدن الیاف فرش شما خواهند شد. مرحلهء بعد تکاندن ارام خاک نشسته بر فرش است.فرش را در قدیم روی دیوار یا نرده اویزان می‌کردند و حسابی چوب می‌زدند اما در منازل کوچک و یا اپارتمانی کنونی این کار به خاطر مزاحمت برای همسایه ها درست نیست. درثانی ممکن است فرش براثر ضربات چوب پاره شود. دو گوشهء فرش را ارام بگیرید و ان را تکان بدهید.بهم خوردن الیاف فرش موجب ریخت غبار از روی ان می‌شود. در جابجایی فرش نیز دقت نمایید که مبادا به اجسام نوک تیز برخورد نماید.

فرش را در محیطی بزرگتر از مساحت خودش پهن کنید-قبل از ان زیر فرش را جارو بزنید که شن ریزه‌ها هنگامی که فرش خیس و سنگین می‌شود به داخل فرش فرو می‌رود- امتحان رنگ دهی فرش را با اب ولرم ،پارچه سفید و مقدار کمی از شوینده خود امتحان کنید. از شویندهء قلیایی زیاداستفاده نکنید.فرش را بشویید ولی از برس‌های خیلی زبر استفاده نکنید.فرش را تکه تکه بشویید و در اخر رشه ها را جدا شستشو دهد. فرش دستبافت مقدار زیادی اب به خود جذب می‌کند.بعد از ابکشی اجازه بدید اب از آن خارج شود .سپس ان را در جای شیب داری پهن کنید.وقتی از خشک شدن یک طرف فرشتان مطمئن شدید فرش را برگردانید تا طرف دگر هم خشک شود.

شستشو فرش دستبافت

شستشو فرش دستبافت

شستشوی ماشینی فرش دستبافت

اساس شستشوی ماشینی فرش‌ها همان شستشوی خانگی است،اما به خاطر استفاده از ماشین چند مزیت دارد. اولین مزیت سرعت آن است. فرش بعد از اینکه مواد چسبیده با آن جدا می‌شود به وسیله ماشین گردگیری،تکانده و شستشو پیدا می‌کندف در برخی از کارخانه‌ها حتی ابگیری هم توسط  ماشین صورت می‌گیرد. دومین مزیت صرفه جویی در هزینه‌هاست. مصرف زیاد اب و نیروی کار در منزل هزینه‌برتر از شستشوی فرش در شرکت قالیشویی است. مزیت سوم رفوگری در کارخانه‌های قالیشویی است که با اطلاع صاحب فرش صورت می‌گیرد.

شرکت قالیشویی ایرانمهر

از جملهء شرکت‌های قالیشویی ،قالیشویی ایرانمهر است که دقت ،سرعت و تمیزی را در نظر گرفته و با توجه به این سه عامل اقدام به شستشوی فرش شما می‌کند.قالیشویی ایرانمهر با به کار گیری کارکنانی متعهد سلامت و تمیزی فرش شما را  تضمین می‌کند. اگر در نظر دارید شستشوی فرش خود را به کارخانجات قالیشویی بدهید؛ نام شرکت قالیشویی ایرانمهر را به خاطر بسپارید.