رفوگری در تهران

رفوگری در تهران

 

رفوگری فرش چیست؟

حتماً برای شما هم پیش آمده است که نیاز به رفوگری فرش پیدا کنید و حتماً فرش‌های منزلتان نیاز به تعمیر و مرمت پیدا کرده‌اند. رفوگری در تهران در قالی‌شویی ما باکیفیت بالا انجام می‌شود. ما می‌توانیم تمام نقاط آسیب دیده فرش شما را مرمت و تعمیر کنیم. اگر بخواهیم رفوگری فرش را تعریف کنیم باید خدمت شما همراهان گرامی عرض کنیم که هر گونه مرمت و تعمیر و اقداماتی که به موجب آن می‌توان صدمات و آسیبی که به فرش وارد آمده است را مرمت و بازسازی کرد. می‌توان با رفوگری، فرش‌های آسیب دیده را به گونه‌ای‌ترمیم کرد که به راحتی نتوان آسیب دیدگی را تشخیص داد. کسانی که به این کار مشغول هستند معمولاً ً افرادی ماهر در زمینه فرش و فرش بافی هستند و می‌توانند هر گونه عیبی را در فرش برطرف نمایند.

این کار در واقع هنری بسیار با ارزش در صنعت فرش است. معمولاً امروزه در قالی‌شویی‌ها بخشی وجود دارد که به کار رفوگری فرش می‌پردازد و در کنار شستن فرش‌های شما می‌تواند هر گونه آسیب و یا صدمه‌ای که به فرش وارد آمده است را بر طرف کند.

 

رفوگری فرش

رفوگری فرش

 

هنر رفوگری فرش چگونه هنری است؟

به جرات می‌توان گفت که رفوگری مکمل هنر فرش بافی است. سابقه رفوگری فرش به خیلی زمان پیش باز می‌گردد. تصور کنید کسی که بتواند فرش‌های بید زده، سوخته و پاره‌پاره شده و پوسیده را مرمت و بازسازی کند واقعاً ً یک هنرمند به تمام معنا در زمینه فرش و فرش بافی است. ابزارهایی که یک رفوگر از آن‌ها در انجام جادوی خود که همان رفوگری هست استفاده می‌کند شامل قلاب رو، قلاب پشت، قیچی مخصوص رفو، دفتین، چاقوی خواب، چارچوب و کیله و موم است.

 

رفوگری فرش در تهران

رفوگری فرش در تهران

 

انواع معایب در فرش که نیاز به رفوگری فرش پیدا می‌کنند

هر فرشی نیاز به رفوگری فرش پیدا می‌کند. فرش‌ها زمان‌های زیادی هستند که در زیر پای ما به عنوان یک عنصر تزئینی خاک خورده‌اند و عمر طولانی کرده‌اند مطمئناً بعد از یک مدت دچار معایب زیادی می‌شود. برخی از این معایب عبارت‌اند از پوسیدگی که در اثر رطوبت و اصطکاک به وجود می‌آید. همچنین در رفتن تار و پود فرش و رنگ پریدگی از دیگر معایب فرش هستند که نیاز می‌شود که رفوگری بر روی آن انجام شود. از دیگر معایب در فرش که ممکن است به وجود آید این است که روی فرش شما رنگ بریزد یا دچار بید زدگی و پاره شدن و همچنین سوختگی شود در این مواقع می‌توان به یک رفوگر ماهر و متخصص در این زمینه مراجعه کرد تا آسیب فرش را به گونه‌ای حرفه‌ای از بین ببرد که نتوان تشخیص داد. برای رفوگری در تهران با ما تماس بگیرد.

 

رفو فرش

رفو فرش

دسته بندی آسیب‌های فرش و شیرازه دوزی در رفوگری فرش

برای رفوگری فرش با توجه به این که میزان آسیب و نوع آسیب و صدمه به فرش چگونه است می‌توان روش خاص آن را انتخاب کرد. اگر بخواهیم آسیب‌هایی که در فرش‌ها ایجاد می‌شود دسته بندی کنیم، این آسیب‌ها در سه دسته سطح یک، سطح دو و سطح سه جای می‌گیرند. ساده‌ترین روش برای ترمیم فرش است که دچار آسیب‌های سطح سه شده‌اند مانند صدمات ظاهری و جزئی به فرش تغییر نخ‌های قسمتی از فرش، تغییر رنگ ظاهری و لکه‌های کوچک بر روی فرش و معمولاً هم هزینه این کار پایین است. در سطح دو آسیب‌هایی که به فرش می‌رسد مثل ساییدگی، بید زدگی، بیرون زدن نخ چله از پرز فرش هزینه این مرحله نسبتاً بیشتر است و نیاز به وقت و دقت زیادتری هم هست. در سطح یک آسیب‌های جدی‌تر بوده مثل پارگی و سوختگی و پوسیدگی که دارای هزینه تعمیر بالایی است و زمان بر هم هستند معمولاً این کار را بر روی فرش‌های نفیس و با ارزش دارد که انجام دهیم.

در بحث‌ترمیم و تعمیر فرش، اولین مرحله شیرازه دوزی هست که نخی که متناسب با فرش قبلی باشد توسط رفوگر شناسایی و تهیه می‌شود و بعد از آن ابتدا شیرازه فرش را ترمیم می‌نماید. چیزی که در مرحله شیرازه دوزی فرش اهمیت دارد این است که نخی که رفوگر برای رفوگری فرش انتخاب می‌کند با نخی که فرش آسیب دیده با آن بافته شده است هم رنگ باشد.

قالیشویی ایران مهر با داشتن بهترین پرسنل کاری ،توانسته است بهترین خدمات رفوگری را در سرتاسر تهران بدهد.با بهترین کیفیت و بهترین قیمت

 

شماره تماس چهار رقمی ما  1846